Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Medzinárodný futbalový turnaj

Typ: ostatné
V sobotu 8.mája 2010 sa Tureň stala svedkom tak trochu historickej udalosti - po mnohých rokoch poznačených nepriateľstvom a vojnou sa tu prvýkrat stretli dve futbalové družstvá zo Srbska a Bosny. Mužstva zo Srebrenice a zo Starej Padovy sa streli v priateľskej atmosfére s domácimi hráčmi. Iniciátorom a hlavným sponzorom celého podujatia bol Munir Pašagič pôvodom zo Srebrenice, ktorý našiel v našej obci nový domov a už niekoľko rokov na Slovensku aj podniká. Futbalový turnaj otvoril najlepší slovenský futbalista 20. storočia Ján Popluhár a hráčov prišli povzbudiť aj iné osobnosti slovenského futbalu ako napríklad Jozef Adamec, Ladislav Petráš a Juraj Čobej.

Vytvorené: 25. 3. 2017
Posledná aktualizácia: 29. 5. 2017 23:50
Autor: