OZNAM – Celoplošné testovanie na COVID -19

OZNAM – Celoplošné testovanie na COVID -19

Oznamujeme obyvateľom že 1. kolo celoplošného testovania v obci sa uskutoční v sobotu 31.októbra a v nedeľu 1. novembra. Odberné miesto bude v obecnom parku v Turni pri pódiu. Test bude možné absolvovať na odbernom mieste v čase od 07:00 - 12:00  a od 13:00 - 22:00, v poradí v akom sa občania dostavia na odberné miesto pričom posledný odber sa realizuje o 21.30. Testovanie bude dobrovoľné, pri vstupe sa bude treba preukázať občianskym preukazom. Na test môžu prísť všetky osoby vrátane cudzincov, ktorí sa v čase testovania zdržiavajú na území Slovenskej republiky. Postačí im doklad totožnosti. Deti od 10 do 18 rokov musia byť v sprievode zákonného zástupcu a deti bez občianskeho preukazu sa musia preukázať preukazom poistenca.

Értesítjük a lakosságot, hogy az országos tesztelés első fordulójára szombaton október 31.-én és vasárnap november 1.-én kerül sor. A tesztelést a helyi parkban végzik el. A tesztelés reggel 07:00 órakor kezdődik és 22.00 órakor fejeződik be. Az utolsó mintát 21.30- kor fogják levenni. A délelőtti és a délutáni tesztelés között egy órás szünetet fognak tartani, mégpedig 12.00 órától 13:00 óráig. A sorrend nincs megadva, érkezés szerint fog történni a tesztelés. A tesztelés önkéntes lesz, a regisztrációnál személyi igazolvánnyal fog kelleni igazolniuk magukat. A tesztre minden olyan személy jöhet, beleértve a külföldieket is, akik a Szlovák Köztársaság területén tartózkodnak a tesztelés idején. A törvényes képviselő jelenléte szükséges lesz a 10-től 18 éves korú gyermekek tesztelésénél. A személyi igazolvánnyal nem rendelkező gyermekeknél az egészségügyi igazolványt fog kelleni felmutatni.

Vytvorené: 30. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 30. 10. 2020 9:33