Oznam – Materská škola a Základná škola v obci Tureň

Oznam – Materská škola a Základná škola v obci Tureň

Oznam – Materská škola a Základná škola v obci Tureň

Obec Tureň ako zriaďovateľ materskej školy a základnej školy pripravuje ich otvorenie od 10.02.2021 v súlade s uznesením Vlády SR. Uvedený termín však nie je záväzný, je podmienení rozhodnutím Vlády SR a dobrými výsledkami antigénových testov v okrese Senec.

Otvorenie škôl je možné len pri dodržaní stanovených hygienických podmienok pre zamestnancov a zákonných zástupcov detí a žiakov. Základnou podmienkou začatia výučby je negatívny test na Covid-19 nie starší ako 7 dní. Toto nariadenie je vyžadované od všetkých zamestnancov škôl, teda pedagogických aj nepedagogických a tiež zákonných zástupcov detí, a taktiež aktualizovaním a prijatím uznesenia Vlády SR a vyhlášky ÚVZ SR.

Odôvodnenie

Samosprávy nemajú oficiálne dokumenty: uznesenie vlády, vyhlášku od RÚVZ, manuál od vlády, ktoré budú reálne smerovať k spusteniu prezenčného vyučovania, spolu s jasnou metodikou opatrení, nie je technicky možné zabezpečiť všetky procesy tak, aby v pondelok boli spustené jedálne a ďalšie náležitosti potrebné k zabezpečeniu bezpečného vyučovacieho procesu.

Vytvorené: 5. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 5. 2. 2021 12:01