OZNAM PRE RODIČOV MŠ, ZŠ

OZNAM PRE RODIČOV MŠ, ZŠ

Po zhodnotení súčasnej pandemickej situácii, v súlade s aktuálnymi nariadeniami a usmerneniami vlády a ministerstva školstva, obec Tureň ako zriaďovateľ MŠ a ZŠ Tureň obnovuje od pondelka 08.03.2021 prezenčné vyučovanie v základnej a v materskej škole vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti za dodržiavania stanovených pandemických opatrení.

V prípade, ak sa u niektorých žiakov alebo zamestnancov dotknutých subjektov vyskytne pozitivita na COVID – 19, bude zriaďovateľ riešiť prerušenie prevádzky lokálne tak, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu nákazy.

Obec Tureň  si plne uvedomuje zložitú situáciu súvisiacu so šírením nákazy, avšak veríme, že pokiaľ budú všetci zákonní zástupcovia detí a žiakov zodpovední a budú rešpektovať prísne pandemické opatrenia, bude možné aj naďalej zabezpečovať pre deti a žiakov prezenčné vyučovanie bezpečne.

Zákonný zástupca dieťaťa, ktorý navštevuje základnú školu a materskú školu predloží pred nástupom  do ZŠ Tureň a MŠ Tureň ,,Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti,, a disponuje s výsledkom negatívneho testu minimálne jedného zákonného zástupcu.

Negatívny test platí  7 dní, každý týždeň sa vyžaduje pretestovanie zákonného zástupcu/ zákonných zástupcov pre pokračovanie prezenčnej výučby dieťaťa .V opačnom prípade sa dieťa nezúčastňuje prezenčnej výučby.

ZŠ Tureň

MŠ Tureň