SČÍTANIE OBYVATEĽOV - NÉPSZÁMLÁLÁS

SČÍTANIE OBYVATEĽOV - NÉPSZÁMLÁLÁS

SČÍTANIE OBYVATEĽOV

Elektronické sčítanie obyvateľov sa uskutoční v termíne od 15. 02. 2021 do 31. 03. 2021, ASISTOVANÉ SČÍTANIE SA VŠAK POSÚVA.

V dňoch 15. februára - 31. marca 2021 bude v zmysle zákona 223/2019 Z. z. o sčítaní obyvateľov, domov a bytov prebiehať sčítanie obyvateľov samosčítaním. Každý obyvateľ sa sčíta sám alebo bude sčítaný zákonným zástupcom, členom rodiny či blízkou osobou v pohodlí domova na vlastnom počítači, notebooku alebo inom zariadení prostredníctvom online aplikácie na webstránke www.scitanie.sk . Obyvateľ sa na sčítací formulár prihlási svojim rodným číslom a vyplní údaje. Sčítanie je povinné zo zákona, nesčítanie sa, bude považované za porušenie zákona a sankciované.

Ak obyvateľ nedisponuje žiadnym technickým zariadením, bude mu umožnené použiť zariadenie na kontaktnom mieste, kde sa sčíta sám alebo mu budú nápomocní stacionárni asistenti. Informácie o zriadení kontaktných miest budú oznámené dodatočne.

V prípade napr. imobility je možné vyžiadať si mobilného asistenta, ktorý Vašu domácnosť navštívi v dohodnutý deň a čas a pomôže so sčítaním.

Vzhľadom na pandemickú situáciu, na základe rozhodnutia vlády, sa však asistované sčítanie posúva, aby sme ochránili zdravie všetkých zúčastnených a to od 01.04.2021 do 31.10.2021.

O presnejších termínoch asistovaného sčítania Vás budeme informovať.

NÉPSZÁMLÁLÁS

A népszámlálásra két szakaszban kerül sor. A 223/2019-es törvény értelmében az első szakaszban, 2021 február 15. és március 31. között elektronikus úton lehet kitölteni a kérdőívet a scitanie.sk weboldalon vagy a mobilalkalmazás segítségével. Az internet világában kevésbé járatos rokonoknak és barátoknak már ebben a szakaszban is segíthetünk. A második szakasz 2021 április 1. és október 31. között zajlik. Ennek során személyes adatfelvételre is lehetőség lesz. A népszámlálási kérdőívet az ország minden lakosa köteles kitölteni. A kérdőív a személyi szám megadásával érhető el. Hivatalosan minden községben ki van jelölve egy asszisztens, aki a helyi szintű, gyakorlati problémák megoldásában segít majd.

Ha valakinél nincs internet, vagy semmilyen technikai felszereltséggel nem rendelkezik esetleg nem tudja használni az elektronikus kérdőívet, vagy más jellegű problémái vannak, a községben egy ügyintézési ponton használhatja a berendezést, ahol saját maga végzi el a népszámlálást, vagy segítségére lesznek a stacionárius asszisztensek. Az ügyintézési pontok létesítéséről fokozatosan informálva lesznek.

A mozgásképtelen vagy immobilis lakosok számára lehetőség lesz mobil asszisztenst kérni, aki előre megbeszélt napon és időben felkeresi a háztartást és segít a népszámlálásban.

A kormány döntése alapján a járványhelyzet miatt minden résztvevő egészségének érdekében a népszámlálás második szakasza, azaz az asszisztensi népszámlálásra 2021 április 01-től 2021 október 31.-ig kerül sor.

Az asszisztensi népszámlálásról a bővebb információkat fokozatosan tudatni fogjuk.

SODB 2021

népszámlálás 2021